FSC - Forest Stewardship Council

Wspieramy zrównoważoną gospodarkę leśną

Jako odpowiedzialny producent dbamy o nasze środowisko

FSC® jest międzynarodową organizacją non-profit, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, biorąc pod uwagę aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne.

FSC® (Forest Stewardship Council® – Rada ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej) to niezależna organizacja pozarządowa z kilkudziesięcioletną tradycją. Powstała w 1993 r. Radę powołało ponad 20 państw szczególnie zaangażowanych w rozwój odpowiedzialności za gospodarkę leśną.

Certyfikacja FSC® jest dobrowolnym standardem ukierunkowanym na wspieranie odpowiedzialnej gospodarki leśnej w skali globalnej. Wszystkie produkty posiadające certyfikat FSC zostały poddane weryfikacji na całej długości łańcucha dostaw – od pochodzenia do końcowego przeznaczenia

W naszej firmie jesteśmy dumni z faktu, że kontrolujemy każdy etap produkcji naszych wyrobów drewnianych – od momentu, gdy drzewa rosną w lesie, aż do uzyskania gotowego produktu. To kompleksowe podejście pozwala nam zapewnić nie tylko doskonałą jakość, ale także wpłynąć na zrównoważony rozwój.

Nasz proces zaczyna się w lasach, gdzie współpracujemy z lokalnymi dostawcami drewna, którzy ściśle przestrzegają zasad zrównoważonego zarządzania lasami. Wybieramy starannie drzewa, które nadają się do produkcji, respektując równowagę ekosystemu. Następnie drewno jest przetwarzane w naszych zakładach produkcyjnych, gdzie wykorzystujemy zaawansowane technologie i umiejętności rzemieślnicze.
Nasze zrozumienie każdego etapu produkcji pozwala nam kontrolować jakość surowca i procesów wytwarzania. Dzięki temu mamy pewność, że każdy produkt spełnia nasze surowe standardy i spełnia oczekiwania naszych klientów. W naszym zakładzie dbamy również o minimalizację odpadów poprzez efektywne wykorzystanie materiałów.

Ten kompleksowy model produkcji pozwala nam również redukować ślad węglowy, minimalizując transport między etapami produkcji. Nasza firma to nie tylko producent wyrobów drewnianych, ale też strażnik zrównoważonego podejścia do produkcji. Każdy nasz gotowy produkt jest wynikiem harmonijnego połączenia natury, technologii i pasji naszego zespołu.

ECO friendly

Jesteśmy dumni z bycia eco.
Zrownowazony rozwoj to przyszłość (jedyna sluszna droga).

Nastepne pokolenia docenia nasz wkład w ochrone środowiska:
– prawie 100% materiałow uzywanych do produkcji jest eco/biodegradowalnych
– plastic free
– FSC
– 50% zuzywanej energii pochodzi z odnawialnych zrodel energii
– zero waste – pozostalosci poprodukcyjne (trociny) wykorzystywane są do ogrzewania naszego zakłądu oraz suszarni. Nadwyżka sprzedawane są do lokalnej spoleczności
– pozyskujemy drewno z lokalnych dostawcow oddalonych maksymalnie o 70 km od naszej firmy

  • Udostępnij:

ZREALIZUJEMY
TWÓJ PROJEKT

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe
Zbigniew Jachna

ul. Jana Pawła II 4
35-317 Rzeszów

zbigniew@jachna.pl

NIP: 813 119 93 48

Zakład produkcyjny

ul. Tarnowska 30
33-131 Łęg Tarnowski

tel. +48 14 645 12 20
gsm. +48 505 464 003

contact-section